top of page

23 kamienice na Pradze Północ uwolnione od roszczeń. Ruszą remonty

Na początku tygodnia ratusz przekazał władzom dzielnicy szczęśliwe informacje: w stosunku do 23 kamienic na Pradze Północ nie odnaleziono „nierozpoznanych wniosków” o zwrot nieruchomości i nie są prowadzone żadne postępowania administracyjne.
W trakcie konferencji prasowej burmistrz Pragi-Północ Jacek Jeżewski z Prawa i Sprawiedliwości przekazał następującą informację:

- Wczoraj otrzymaliśmy informacje z Biura Spraw Dekretowych Urzędu m.st. Warszawa, że w stosunku do 23 nieruchomości nie odnaleziono nierozpoznanych wniosków o ich zwrot i nie są prowadzone żadne postępowania administracyjne w tej sprawie.

Oznacza to, że władze dzielnicy będą mogły rozpocząć remont tych kamienic, którego koszt oszacowano na kwotę 15 mln złotych. Uczestnicy konferencji jako najpilniejsze inwestycje wskazali podłączenie kamienic do sieci ciepłowniczej oraz założenie centralnego ogrzewania, jak również renowacje klatek schodowych oraz elewacji. Burmistrz Jacek Jeżewski zamierza pozyskać rządowe środki na remonty tych kamienic z programu BGK.

Na Pradze Północ na uregulowanie i wyjaśnienie kwestii stanu prawnego czeka jeszcze wiele nieruchomości, które w związku z trudną sytuacją mieszkaniową w Warszawie, mogą stworzyć zasób tanich mieszkań komunalnych.

W konferencji udział wzięli poseł Paweł Lisiecki, burmistrz dzielnicy Praga-Północ Jacek Jeżewski, a także radne dzielnicy Praga-Północ: Hanna Jarzębska, Grażyna Szymańczuk i Teresa Mioduszewska.

bottom of page