top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

CBA w warszawskim ratuszu

W czwartek 3 sierpnia 2023r. funkcjonariusze CBA wkroczyli do warszawskiego ratusza oraz spółki MPO (Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania). Jak poinformował Robert Sosik z zespołu prasowego CBA „zabezpieczono dokumentację, która może mieć istotne znacznie w śledztwie dotyczącym korupcji”.

- Śledztwo dotyczy przestępstw korupcyjnych oraz działalności zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodziły podmioty gospodarcze oraz urzędnicy szczebla ministerialnego, zasiadający w rządzie w latach 2011-15 – przypomniał przedstawiciel instytucji.

Dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor podał w piątek na Twitterze, że agenci CBA weszli w czwartek do warszawskiego MPO, gdzie zabezpieczyli, m.in. umowę zawartą przez miejską spółkę z Rafałem Baniakiem. Podpisano ją, gdy szefem MPO był Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu w rządzie Donalda Tuska i były sekretarz Warszawy za kadencji Rafała Trzaskowskiego.Funkcjonariusze CBA podkreślają, że zabezpieczone dokumenty poszerzają sprawę o nowe wątki, choć nie wiążą się ze stawianiem Rafałowi Baniakowi i Włodzimierzowi Karpińskiemu (obaj zgodzili się na podawanie pełnych nazwisk) kolejnych zarzutów.

- Na tym etapie, z uwagi na dobro toczącego się postępowania, nie udzielamy informacji na temat rodzaju i charakteru zabezpieczonej dokumentacji – podsumował Robert Sosik z CBA.

bottom of page