top of page

"Cena prawdy" - wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką


W dniach 12 do 16 lipca Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej organizują ogólnopolską szkołę letnią: „Cena prawdy – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką”. Wydarzenie jest adresowane do młodzieży w wieku 16-19 lat z nauczycielami historii lub religii.


Jak wiemy, bł. ks. Jerzy Popiełuszko za prawdę zapłacił najwyższą cenę. Do tej pory nie mamy pewności co do okoliczności, w jakich został zamordowany. I mimo, że oficjalnie za datę jego śmierci uznano 19 października 1984 roku, wielu badaczy biografii świętego ma wątpliwości, czy w rzeczywistości nie zginął kilka dni później – uprzednio bestialsko torturowany.


Celem spotkań w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie zaznajomienie młodzieży z historią ks. Jerzego, zwłaszcza w kontekście wydarzeń politycznych, które rozgrywały się w tamtym okresie. W ramach cyklu organizatorzy przygotowali warsztaty historyczne i dziennikarskie, a wśród gości znaleźli się: prof. Jan Żaryn, prof. Paweł Skibiński, członkowie rodziny Popiełuszków i członkowie „Solidarności” z Huty Warszawa.


Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić miejsca historyczne, wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych i integracyjnych, obejrzeć pokaz filmowy i spotkać się ze świadkami historii.

bottom of page