top of page

Chciała dać łapówkę – egzaminator wezwał policję


45-letnia kobieta, która próbowała przekupić egzaminatora podczas egzaminu na kwalifikację zawodową dla kierowców w Sochaczewie trafiła na komendę policji.


Według informacji upublicznionych przez TVP3 Warszawa – wobec kobiety zastosowano dozór policji. Policjanci ustalili, że próba wręczenia łapówki egzaminatorowi miała miejsce tuż po rozpoczęciu egzaminu na kwalifikację zawodową dla kierowców na przewóz rzeczy. Kobieta chciała „kupić sobie” pozytywny wynik testu.


Egzaminator zareagował oburzeniem i wezwał policję.


Prokuratura postawiła kobiecie zarzut usiłowania wręczenie łapówki osobie pełniącej funkcję publiczną w celu skłonienia jej do naruszenia prawa poprzez poświadczenia nieprawdy, co do uzyskania pozytywnego wyniku testu egzaminu teoretycznego.


45-latka ma zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat więzienia.


Jeszcze kilka lat temu było głośno o licznych zatrzymaniach egzaminatorów, bądź osób „ułatwiających” kursantom zdanie egzaminu na prawo jazdy – znaną aferą była, na przykład, sprawa zatrzymania kilkunastu osób przez policję w Krakowie, biorących udział w procederze przekupywania egzaminatorów w zamian za pozytywny wynik testu - przedstawiono im wówczas łącznie ponad 200 zarzutów korupcyjnych.

bottom of page