top of page

Czy Rada Warszawy dostosuje bilet seniora do obniżonego wieku emerytalnego kobiet?

Na dzisiejszej sesji (8 grudnia b.r.) Rada Warszawy będzie rozpatrywać projekt uchwały

grupy radnych Klubu PiS, którego celem jest dostosowanie biletu seniora do obniżonego wieku emerytalnego kobiet.

Przypomnijmy, że już od 1 października 2017 roku wiek emerytalny w Polsce wynosi 60 lat dla kobiet. Obniżenie wieku emerytalnego kobiet to skutek realizacji obietnicy rządu PiS jeszcze z kampanii wyborczej.


Jednak mimo obniżenia wieku emerytalnego, rządząca w Warszawie Koalicja Obywatelska utrzymała w uprawnienie do rocznego biletu seniora dla osób, które ukończyły 65 rok życia. Proponowana przez radnych PiS zmiana uchwały o opłatach za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m. st. Warszawie obniży wiek osób uprawnionych do 60 roku życia. Zdaniem radnych ma to urealnić i powiązać obowiązujące zasady opłat i rodzajów biletów z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wieku emerytalnego.


Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć już dziś. W kuluarach warszawskiego ratusza mówi się, że posiadająca większość w Radzie Miasta Koalicja Obywatelska będzie chciała zdjąć projekt z porządku obrad z przyczyn formalnych.


Dodajmy, że wniosek radnych PiS to próba wywarcia presji na Rafale Trzaskowskim, który jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał obniżenie wieku uprawniającego do biletu seniora, a mimo upływu lat nie wywiązywał się z tej obietnicy.


Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy na bieżąco informować o rozstrzygnięciach w Radzie Miasta.

bottom of page