top of page

Dom Muzyki na Mazowszu

Powstaje pierwszy w Europie integracyjny Dom Pracy Twórczej, skierowany głównie do artystów-muzyków. We wsi Ruda, 25 km od centrum Warszawy, na terenie XIX wiecznego parku, stanie Dom Muzyki.
W rozmowie z portalem RMF FM Andrzej "E-moll" Kowalczyk, muzyk, kompozytor i jeden z pomysłodawców Domu Muzyki, zdradził jak rysują się postępy prac.


- Już wyposażamy nasz dom. Do końca czerwca chcemy postawić małą muszlę koncertową, żeby Budka Suflera w sierpniu mogła już tam zagrać, bo tak jesteśmy umówieni. Mamy wspaniałe plany i jest wokół tego miejsca dobra energia – opowiedział artysta.

Będą tam m.in. pracownie muzyczne, studio nagrań, ale też gabinety fizyko i psychoterapeutyczne. Natomiast jeszcze zanim powstał Dom Muzyki, Stowarzyszenie o tej samej nazwie pomagało artystom wydawać płyty tomiki wierszy, dbało o integrowanie środowiska, wspierało też artystów z niepełnosprawnościami.


- To są nasze dobre dusze, tu wszystko oparte jest na człowieczeństwie, nikt nie pyta za ile, tylko jak pomóc – wyjaśnia ideę Andrzej Kowalczyk.

Integracyjny Dom Pracy Twórczej ma stanowić nowatorskie połączenie elementów pracy twórczej z wszelkiego rodzaju terapiami. Dzięki specjalnym zespołom fachowców Dom Muzyki będzie organizował warsztaty artystyczne i indywidualne terapie dla pensjonariuszy. Warsztaty artystyczne będą polegały na przeprowadzeniu całych procesów twórczych. Chodzi też o integrację środowisk twórczych z osobami wybitnie uzdolnionymi i będących osobami z niepełnosprawnościami.


Wielkie, muzyczne otwarcie nowego miejsca zaplanowano na 30 sierpnia 2023r. Trzymamy jako redakcja Mazowieści.pl kciuki za świetną inicjatywę.

bottom of page