top of page
  • Zdjęcie autoraS.Rosa

EuroSkills od kuchni!

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że we wrześniu roku 2023 o Gdańsku głośno było w całej Europie. To za sprawą odbywającego się tam konkursu EuroSkills.Niemal 600 młodych zawodników z ponad 30 krajów Europy przybyło do stolicy województwa pomorskiego, aby wziąć udział w ósmej edycji największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności branżowych. Uczestnicy wydarzenia startowali w 42 konkurencjach, takich jak gotowanie, spawanie, florystyka, instalacje elektryczne, instalacje sanitarne, a także integracja robotów przemysłowych, architektura cyfrowa, chmura obliczeniowa czy przemysł 4.0.

  • Konkurs organizowany jest co dwa lata od 2006 r.

  • Przedział wiekowy uczestników to 16-25 lat.

  • Polska drużyna liczy 41 zawodników, rywalizujących w 36. konkurencjach.

  • Wydarzeniu patronuje WorldSkills Europe, organizacja zrzeszająca 32 kraje członkowskie, a organizatorem tegorocznej edycji w Gdańsku jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie aż pół tysiąca ekspertów z branży przemysłu i sektora edukacji z całej Europy. Do pomocy w organizacji wydarzenia zaangażowały się setki wolontariuszy!

bottom of page