top of page

Finał Pucharu Polski jednak nie na Stadionie Narodowym

Zaktualizowano: 29 mar 2023Władze Warszawy (na wniosek policji) nie wydały zgody na rozegranie finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym! Termin finału zaplanowany był na 2 maja. W przypadku braku zmiany decyzji, PZPN będzie musiał szukać nowej lokalizacji. Mówi się, że mecz może zostać rozegrany w Gdańsku.


Pokłosie tej sytuacji wiąże się z pracami budowalnymi prowadzonymi na Stadionie Narodowym. Co ciekawe jednak, organ nadzoru budowlanego wydał warunkowe pozwolenie na organizację meczu Polski z Albanią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Mecz ten odbędzie się 27 marca w najbliższy poniedziałek. Zgoda natomiast nie została wyrażona na mecz finału Pucharu Polski oraz mecz towarzyski, która Polska reprezentacja miała rozegrać w czerwcu.


Mecz Polski z Albanią również rozgrywa się pod pewnymi warunkami wydanymi przez nadzór budowalny. Od pierwszego listopada do pierwszego maja dach stadionu ma pozostać otwarty w celu uniknięcie obciążenia śniegiem na części ruchomej zadaszenia oraz brak prognozy silnego wiatru tj. powyżej 15 m/s. Przekroczenie tej granicy wiatru spowoduje, że żadne wydarzenie nie będzie mogło zostać zorganizowane.


bottom of page