top of page

Jeszcze tylko jeden krok do 800+


Nowelizacja ustawy podnoszącej wysokość świadczenia wychowawczego w kolejnym roku z 500 do 800 zł została przyjęta przez Senat bez poprawek. To oznacza, że, aby ustawa weszła w życie, potrzebny jest tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy.


Rodziny, które obecnie korzystają ze świadczenia 500+ na dziecko nie będą zobligowane do składania dodatkowych wniosków, aby uzyskać ustawowe 800 zł. Podwyższenie kwoty po wejściu w życie przepisów nastąpi „z automatu”.


„Wspieranie rodzin to inwestycja – dzieci są przyszłością Polski. Dostosowujemy wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin. To także pieniądze, które rodziny mogą przeznaczyć zgodnie z potrzebami – np. wakacyjny wyjazd, dodatkowe zajęcia, różnego rodzaju aktywności. Program Rodzina 500+ to już ok. 250 mld zł wsparcia, które każdego miesiąca pozwala pokryć potrzeby ok. 7 mln dzieci. (…)” – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.


Równocześnie trwa kampania informacyjna na temat programu Rodzina 500+ - w trasę wyruszyły już pierwsze busy, a w całym kraju są organizowane pikniki rodzinne.

bottom of page