top of page

Karta dużej rodziny. Czy warto?


Przypominamy o ustawowej możliwości korzystania ze zniżek dla rodzin wielodzietnych. Rabaty na zakupy dla szczęśliwców posiadających minimum trójkę dzieci mogą wynosić nawet 10 procent.


Czym jest karta dużej rodziny? To ogólnopolski system zniżek dla rodzin, które mają trójkę (lub więcej) dzieci, i które… zdecydują się tę kartę założyć. Aby uzyskać dokument uprawniający do rabatów należy wypełnić wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny, złożyć go w odpowiedniej instytucji, a następnie – kartę odebrać. Dokument jest dostępny także w aplikacji mObywatel.


Beneficjenci będą mogli cieszyć się niższymi cenami w sieciówkach, w bankach, w instytucjach kultury czy w sklepach spożywczych. Okazuje się, że zniżki mogą wynosić nawet 10 procent. Takie rabaty oferuje, na przykład, LIDL, dając swoim klientom każdorazowo 10-procentowy upust. Zniżki obowiązują również na stacjach benzynowych – Orlen, Shell czy Circle K.


Dużo tańsze może okazać się także podróżowanie publicznym transportem. Zniżka na przejazdy kolejowe dla rodziców lub opiekunów prawnych to 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne. Lista punktów honorujących KDR jest znacznie dłuższa.


Miejsca, które oferują zniżki, są oznaczone specjalnym znakiem: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Jak długo ważna jest karta? Rodzice kilkorga dzieci mogą korzystać ze zniżek przez całe swoje życie, a dzieci - aż do osiągnięcia pełnoletności lub do ukończenia nauki (nie dłużej niż do ukończenia 25 lat). Jeżeli dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność, wówczas może korzystać z karty na czas obowiązywania orzeczenia.
bottom of page