top of page

Kolejna podwyżka! Od 16 sierpnia 2022 r. Strefa Płatnego Parkowania droższa o 20%!

Zaktualizowano: 29 sie 2022

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w wybranych dzielnicach stolicy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. Od wtorku 16 sierpnia 2022 r. ceny za korzystanie z parkowania na terenie strefy znacząco wzrosną – tak zdecydowała przed wakacjami wspierająca prezydenta Rafała Trzaskowskiego większość radnych miasta stołecznego Warszawy. Za pierwszą godzinę będziemy teraz płacili 4,50 zł (dotychczas opłata wynosiła 3,90 zł). Natomiast druga

i trzecia godzina będzie o 20% droższa, a trzecia, czwarta i kolejna z powrotem w cenie pierwszej. Co istotne, wzrastają też kary za nieopłacenie postoju: 300 zł, zamiast obowiązujących do tej pory 250 zł. Natomiast wnoszący opłatę w ciągu 7 dniu dotychczas płacili 170 złotych, zaś teraz będzie to 200 zł.


Podczas prezentowania założeń wchodzących właśnie w życie zmian urzędnicy warszawskiego ratusza powoływali się na prośby mieszkańców w tym zakresie. Również decyzja o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Mokotów i Pragę Północ od 2 stycznia 2023 r. wynika, według słów władz stolicy, z licznych głosów mieszkańców, proponujących poszerzenie obszaru objętego abonamentem - "by można było zostawić auto na nieco bardziej oddalonych, ale mniej obciążonych parkowaniem ulicach".


Najważniejsza dla mieszkańców i gości odwiedzających Warszawę informacja brzmi: będzie drożej!

bottom of page