top of page

Lotnisko Chopina nadal wysoko w kategorii "punktualność"


Lotnisko Chopina "nie spuszcza z tonu" i zajmuje wysokie miejsca w rankingach punktualności. Niedawno uplasowało się w pierwszej dziesiątce w rankingu "Eurocontrol".


Według międzynarodowe rankingu Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) Lotnisko Chopina zajęło wysokie, ósme miejsce pod względem punktualności. To sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w okresie wakacyjnym zwykle odnotowuje się wzmożony ruch pasażerski.


Eurocontrol to organizacja międzyrządowa od lat wspierająca bezpieczeństwo powietrznej żeglugi cywilnej i wojskowej. Została utworzona na bazie Międzynarodowej konwencji o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi powietrznej EUROCONTROL, sporządzonej w 1960 r. w Brukseli, a jej celem jest, przede wszystkim, monitorowanie przestrzeni powietrznej Europy oraz tworzenie prognoz w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu powietrznym.


Według informacji upublicznionej na stronie lotniska - w okresie od lipca do końca sierpnia Lotnisko Chopina odprawiło blisko 3,9 mln pasażerów. Najgorętszy okres przypadł na połowę sierpnia - 11 sierpnia w ciągu doby obsłużono 67.968 osób.

bottom of page