top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Mieszkania z rządowym wsparciem w Płocku

Przy ulicy Polnej w Płocku zostały wybudowane trzy bloki, przeznaczone dla młodych. Wraz ze żłobkiem tworzą one miniosiedle dla osób, które nie skończyły jeszcze 35 roku życia i chcą na dłużej związać się z miastem. Łącznie zamieszka tam 60 rodzin – w ostatnim z ukończonych bloków połowa. 26 rodzin otrzymało lokale w ramach programu „Mieszkanie na start” skierowanego do osób, które nie skończyły jeszcze 35 roku życia. To rządowy program bezzwrotnego finansowego wsparcia osób fizycznych w ponoszeniu wydatków z tytułu najmu mieszkania (w formie dopłat pokrywających część czynszu najmu nowo wybudowanego mieszkania). W ramach programu „Mieszkanie na start” do tej pory własne „M” otrzymało już prawie pół tysiąca osób. Lokale otrzymują na pięć lat, z możliwością przedłużenia najmu o kolejne pięć. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zamierza kontynuować te działania.Trzeci z budynków, składających się na miniosiedle, wybudowany jest według jakościowo wysokich i nowoczesnych standardów.

– Jest to nowy budynek, chociaż w starej części miasta, w związku z tym mam nadzieję, że będzie się mieszkało w tych mieszkaniach miło i przyjemnie – stwierdził wiceprezydent Płocka Piotr Dyśkiewicz.

Jak zapowiadają władze miasta, w ciągu najbliższych miesięcy oddane zostaną kolejne mieszkania dla młodych m.in. w centrum Płocka. Wszystkie inwestycje nawet w połowie współfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu budowy mieszkań.

bottom of page