top of page

Mszczonów – termy blisko Warszawy

Wodny Park w Mszczonowie (40 km od Warszawy) to doskonała propozycja na ciepłe dni, którymi za chwilę będziemy się cieszyć. Woda termalna wykorzystywana w kąpielisku wydobywana jest od 1997, a cały kompleks składa się z 5 basenów: dwóch całorocznych basenów termalnych, basenu rekreacyjnego, sportowego i basenu dla dzieci.


Chyba nikt nie zakwestionuje zbawiennego działania wód termalnych na zdrowie człowieka – zwłaszcza w przypadku schorzeń reumatoidalnych, neurologicznych czy ortopedycznych. Działają relaksująco nie tylko na ciało – ale także na psychikę. Nic dziwnego – organizm człowieka niemal w 75% składa się z wody – zatem fakt, że w wodzie odprężamy się najefektywniej nie powinien nikogo zaskakiwać.


Temperatura wody czerpanej z ujęcia wynosi 42°C, a całkowita mineralizacja wody termalnej wynosi 459,79 mg/l z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu (źródło: www.termy-mszczonow.eu). Jest to zatem unikalna oferta na skalę województwa mazowieckiego. Dodatkowo „w pakiecie” znajdują się także zjeżdżalnie wodne, sauny, grota solna, boiska do plażowej piłki siatkowej, plac zabaw oraz wiele innych rozrywek.


Pewnym mankamentem jest to, że na teren parku po przejściu przez barierki nie można wejść z wózkiem. Zatem relaks w przypadku rodzin z małymi dziećmi może być utrudniony – tym bardziej dla rodzin wielodzietnych.


(źródło: www.termy-mszczonow.eu)


Niemniej, warto spróbować. Cena biletów normalnych godzinnych lub w karnetach 2- lub 3-godzinnych wynosi odpowiednio: 14 zł, 26 zł i 36 zł, i jest o 2 zł wyższa w weekendy. Warto również uważać, aby nie zgubić bądź nie uszkodzić paska z czytnikiem kodującym – kara w takim przypadku wynosi 100 zł.

bottom of page