top of page

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy

W piątek wieczorem 20 stycznia 2023r. odbywa się nadzwyczajna sesja Rady, zwołana na wniosek klubu PiS. Opozycyjni wobec Rafała Trzaskowskiego radni domagali się dyskusji dotyczącej polityki władz miasta w zakresie transportu. Podczas gorącej debaty radni PiS zarzucali rządzącej Koalicji Obywatelskiej prymat rozwiązań ideologicznych nad realną troską o służenie mieszkańcom w ich konkretnych problemach.

W sesji brali również udział mieszkańcy, którzy zarzucali władzom stolicy brak wsłuchiwania się w głos warszawiaków i jedynie pozorne konsultacje społeczne.


Wśród najważniejszych kwestii budzących sprzeciw radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz znacznej części mieszkańców, zwłaszcza kierowców, znalazły się: nadmierne zwężanie ulic (a tym samym powodowanie korków), ograniczenia prędkości poprzez strefę Tempo30, wprowadzanie kolejnych Stref Płatnego Parkowania czy niedostosowanie komunikacji publicznej do potrzeb osób starszych bądź niepełnosprawnych.


W tej ostatniej sprawie stanowczy głos zabrał radny i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, który przypomniał choćby, że na początku obecnej kadencji aż 1/3 tramwajów warszawskich była kompletnie niedostępna (z przyczyn infrastrukturalnych jak np. wysokie schody) dla niepełnosprawnych a od tego momentu sytuacja niewiele się poprawiła.


- Apeluję, by w sposób nie ideologiczny, tylko w sposób konkretnych problemów warszawiaków podchodzić do wyzwań komunikacyjnych. Problemem stolicy jest to, że obecnie nie da się po mieście sprawnie przemieszczać samochodem, coraz trudniej jest się przemieszczać autobusem a hulajnogą czy rowerem po oblodzonym ścieżkach też nie jest łatwo. Więcej konkretnych działań, mniej ideologii - zaapelował Piotr Mazurek.


W momencie tworzenia artykułu (piątek, godzina 20.45), radni wciąż żywo dyskutowali – samorządowcy PiS wskazując na błędy ideologicznej polityki Rafała Trzaskowskiego (nastawionej na sprzyjanie rowerzystom i ograniczanie swobody kierowców), zaś samorządowcy KO broniąc „racjonalnej, nowoczesnej i europejskiej” strategii prezydenta miasta.

bottom of page