top of page

Nowe TBSy, ale mieszkań komunalnych brak 

W pierwszym kwartale 2023r. władze Warszawy oddadzą do użytku kolejne lokale w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Do zamieszkania gotowych jest 235 lokali przy ul. Pełczyńskiego na Bemowie.

Rządzący Warszawą podkreślają podstawową zaletę tzw. TBSów, jaką jest możliwość dziedziczenia mieszkań.


- To jest bardzo istotne dla tych mieszkańców, którzy chcą mieszkania pozyskać i mieć gwarancję, że wkład który wnieśli w mieszkanie, bo to jest oparte na wkładzie, którym dysponują mieszkańcy starający się o lokal, będzie później przekazany albo dzieciom albo krewnym - podkreślił Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy, radny Koalicji Obywatelskiej.


- TBS-y są dla Warszawy wygodniejsze, bo czynsze w TBS-ach są większe. Warszawa mniej dokłada, ale to jest mniej korzystne dla samych mieszkańców – skomentował natomiast radny Wiktor Klimiuk (PiS), przypominając, iż w kolejce na mieszkania komunalne czeka w stolicy prawie 2000 rodzin.


Jednocześnie warto przypomnieć news portalu Mazowieści.pl z października bieżącego roku. Prezydent Rafał Trzaskowski obiecywał w swej kampanii samorządowej 2018r. co najmniej 1500 tanich mieszkań rocznie a przez cztery lata swoich rządów w stolicy oddał łącznie 830 lokali, w znacznej mierze rozpoczętych w poprzednich latach!

bottom of page