top of page

Ogród społeczny w Ciechanowie


Inicjatywa zakładania tak zwanych ogrodów społecznych cieszy się coraz większą popularnością – w Warszawie funkcjonuje co najmniej kilka takich „zielonych zakątków”, które są przeznaczone do wspólnego użytku mieszkańców i podlegają ich pielęgnacji.


Jaka jest idea ogrodu społecznego? Zasadniczo chodzi o to, aby wspólnie sadzić, zbierać plony bądź owoce „kolektywnej” pracy i spędzać czas w grupie ciesząc się dobrami ogrodu. A tych nie da się przecenić.


Ogród w Legionowie został założony w Miejskim Parku Ojców im. W. Pikusa przy ul. Augustiańskiej. Osoby bądź grupy zainteresowane wzięciem udziału w pracach ogrodowych mogą się zgłaszać i korzystać w pełni z jego dobrodziejstw.

Teren o wielkości niemal 5 tys. m2 ma mieć nie tylko walor praktyczny i integracyjny, ale spełni również funkcję edukacyjną – założyciele przewidzieli możliwość prowadzenia zajęć z zakresu ekologii.


Ogród będzie funkcjonował codziennie w godzinach od 7.00 do 21.00 – najaktywniejsi, społeczni „ogrodnicy” będą mogli również korzystać z elementów infrastruktury tegoż miejsca. Warto wspomnieć, że pierwsze nasadzenia zostały wykonane przez grupę seniorów.


W Warszawie w ramach inicjatywy „bujna Warszawa” działa wiele ogrodów społecznych. Poniżej zamieszczamy link do mapy zielonych zakątków:


bottom of page