top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Ostatnie zapisy na warszawskie pielgrzymki

Już 5 sierpnia 2023r. na Jasną Górę wyruszą jedna z najważniejszych i najliczniejszych warszawskich pielgrzymek: 43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna i 32. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych i Rodzin.

Pielgrzymka akademicka odbywa się w tym roku pod hasłem „Pan mój i Bóg mój”. Pątnicy zamierzają dotrzeć do Częstochowy 14 sierpnia. Kierownik grupy biało-zielonej ksiądz Radosław Wołkowycki z Kościoła Akademickiego św. Anny (z którego rokrocznie wyrusza duchowa, młodzieżowa wspólnota wiary) wyjaśnił, że pielgrzymkę wyznaczają stałe punkty. Każdego dnia pielgrzymom towarzyszyć będą msza święta, modlitwa poranna i różańcowa, śpiew oraz konferencje. Natomiast 32. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych i Rodzin szlak rozpocznie się mszą świętą o 6:00 w sanktuarium św. Józefa na Kole w Warszawie i zakończy się również 14 sierpnia na Jasnej Górze. Hasłem wiodącym będzie zawołanie: „Jesteśmy!”. Pielgrzymi rozważać będą uduchowione życie rodziny Ulmów, którzy 10 września bieżącego roku zostaną oficjalnie beatyfikowani.- Będziemy starali się podczas naszego pielgrzymowania przybliżyć historię tej rodziny, bo wiadomo, że każda taka beatyfikacja to drogocenny skarb dla Kościoła - stwierdził przewodnik pielgrzymki ksiądz Jacek Wiliński z Wydziału Spraw Kanonizacyjnych Archidiecezji Warszawskiej.

Przypominamy o zbliżających się ku końcowi terminach. Zapisy na pielgrzymki trwają do końca lipca przez formularz dostępny w systemie on-line. Więcej informacji: www.ksnaw.pl oraz wapm.waw.pl.


bottom of page