top of page

Po Nowym Roku zapisy na „Zimę w mieście”

2 stycznia o godz. 8.00 rozpoczynają się zapisy do kolejnej edycji warszawskiej akcji "Zima w Mieście" – potrwają do 15 stycznia 2023r. W ramach zimowej akcji warszawskie dzieci będą miały zapewnione profesjonalną opiekę oraz będą mogły wziąć udział w szeregu interesujących zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych.

- Tegoroczną akcję „Zima w mieście” przeprowadzimy w 97 placówkach, w tym 11 szkołach specjalnych. Na I turnus, w dniach 13-17 lutego, mamy przygotowanych 7050 miejsc, w tym 1381 dla dzieci z Ukrainy. Na II turnus, czyli od 20 do 24 lutego, przygotowaliśmy 6967 miejsc, w tym 1397 dla dzieci z Ukrainy. Dzięki środkom z UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji „Wspólna Warszawska Zima” bezpłatnie – poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.


Zapisy na obydwa lutowe turnusy (13-17 bądź 20-24) odbędą się poprzez portal warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl. Rodzice rejestrują się za pomocą numeru PESEL dziecka oraz samodzielnie utworzonego hasła. Następne kroki tłumaczy warszawski ratusz: „Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20 stycznia o godzinie 16”.


Istotną informacją jest również obowiązkowo uiszczana opłata - wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę. Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.


W 2023 roku ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają od 13 do 24 lutego. Akcja „Zima w mieście” należy do ciekawych sposobów na zapewnienie dziecku czasu zabawy i integracji z rówieśnikami, zwłaszcza, gdy rodzice bądź dziadkowie pracują albo z innych przyczyn nie będą w stanie zapewnić dzieciom opieki.

bottom of page