top of page

Polscy weterani na Invictus Games 2023


W tym roku do Dusseldorfu udadzą się polscy weterani. Zawody żołnierzy-weteranów odbędą się w dniach 9-16 września.


Inicjatywa jest szalenie ciekawa i nietuzinkowa. Warto wspomnieć, że jej autorem był Harry -Książe Sussex. W wydarzeniu nie chodzi tylko i wyłącznie o rywalizację sportową – akcja to bardziej ukłon w stronę byłych żołnierzy, którzy nie raz do późnych lat borykają się z powojskową traumą.


Spotkanie i sportowa rywalizacja mają być przyczynkiem do tego, aby zapomnieć o trudach, a czasami o ubytkach na zdrowiu spowodowanych wieloletnią służbą. I przezwyciężyć słabość. Bo przecież „invictus” znaczy „niezwyciężony”.


„Bardzo dziękuję reprezentacji Wojska Polskiego, która już dziś wyrusza na kolejną edycję zawodów Invictus Games.(…) Stanowicie wzór dla swoich kolegów - żołnierzy Wojska Polskiego. Wzór jeżeli chodzi o podejście do obowiązków, jeżeli chodzi o wytrwałość, o samodyscyplinę. Dziękuję wam za dawanie przykładu naszym żołnierzom, że służba Ojczyźnie jest największą wartością - a państwo polskie wspiera swoich żołnierzy.” – podkreślił podczas spotkania z reprezentacją weteranów szef MON Mariusz Błaszczak.

bottom of page