top of page

Święto Starych Bielan


25 czerwca (niedziela) w samym sercu Starych Bielan - na placu Konfederacji - odbędzie się Święto Starych Bielan. Wstęp wolny.


Stare Bielany to obszar, który zawiera się między: od północnego wschodu ul. Marymoncka, od północnego zachodu ul. Samuela Lindego – Kasprowicza – Oczapowskiego – al. Reymonta, od południa ul. Broniewskiego i Żeromskiego i od wschodu ul. Jarzębskiego. Przynależy do warszawskiej dzielnicy Bielany, położonej w lewobrzeżnej części miasta.


Nazwa "Bielany" wzięła swój początek od kamedułów, którzy chodzili w białych habitach. Zakonnicy przybyli na te tereny w XVII wieku i "rozkręcili" infrastrukturę dzielnicy – m.in. poprzez fakt wzniesienia zespołu budynków klasztornych. Wówczas dzielnica nie przynależała jeszcze do stolicy - stanowiła obszar wiejski, położny daleko od jej granic.


Święto Starych Bielan to wehikuł czasu i historyczna podróż. Uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w "ducha" tej części Warszawy - odbyć spacer "bielańską starówką", poznać nieznane fakty i obejrzeć wystawę zdjęć.


W programie także spotkanie z Kataryniarzem, szczudlarze, spektakl uliczny „Podróżnicy” Teatru AKT, zabytkowe samochody, przejażdżki klimatycznym autem po ulicach Starych Bielan oraz potańcówki. Będzie też trochę o kobietach.


Poniżej zamieszczamy agendę:


14.00 Start spaceru Czego pragną kobiety? Niezwykłe mieszkanki Bielan

15.00 Spektakl pt. „Podróżnicy” Teatru AKT

16.00 Start spaceru szlakiem patronów bielańskich ulic

16.00 Potańcówka z animacjami

17.00 Spektakl Kataryniarza

18.00 Potańcówka z animacjami tanecznymi


Źródło:

Święto Starych Bielan 2023 - Warsaw Now! Najciekawsze Wydarzenia i Miejsca w Warszawie

bottom of page