top of page
  • OK

Świętujmy razem - Wywieszenie flagi narodowej 2 maja to wyraz patriotyzmu i wspólnej dumy!

Już 2 maja 2023 roku będziemy obchodzić Święto Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To szczególny dzień dla każdego Polaka, upamiętniający nasze wartości narodowe, historię i tożsamość. Zachęcamy wszystkich Warszawiaków do uczczenia tego ważnego święta poprzez wywieszenie flagi narodowej na swoich balkonach, oknach czy przed domami.

Święto flagi obchodzone jest od 2004 roku i ma na celu podkreślenie znaczenia biało-czerwonej flagi jako symbolu jedności narodowej i państwowej. Flagę narodową wywieszamy nie tylko w trakcie uroczystości państwowych, ale także w czasie ważnych wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Wywieszenie flagi 2 maja to szczególny gest, który każdy z nas może wykonać, aby wyrazić swój patriotyzm i dumną przynależność do Narodu Polskiego.


Uczczenie tego dnia poprzez wywieszenie biało-czerwonego sztandaru na swoich posesjach jest szczególnie ważne dla mieszkańców stolicy. Warszawa, jako miasto-symbol, które doświadczyło niezwykłej historii walki o wolność i niepodległość, powinna stanowić wzór dla innych części kraju w tej materii.


Wspólne wywieszanie flagi narodowej sprzyja budowaniu poczucia wspólnoty i solidarności wśród mieszkańców. To również okazja do przekazania wartości patriotycznych młodszym pokoleniom, które będą kontynuować tradycję czczenia narodowych symboli.

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi Narodowej, apelujemy do wszystkich Warszawiaków o wywieszenie biało-czerwonych flag. Pamiętajmy, że nasza flaga to znak jedności, siły i ducha narodowego, który łączy nas wszystkich niezależnie od naszych poglądów czy przekonań.


Niech 2 maja Warszawa stanie się morzem biało-czerwonych flag, a nasza stolica będzie emanować patriotyzmem i dumną przynależnością do wspólnoty narodowej. Bądźmy razem, uczcijmy Święto Flagi Narodowej i pokażmy, jak bardzo kochamy naszą Ojczyznę!


Ale trzeba też wspomnieć, że dnia 2 maja jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Co roku w akcję #mojaflaga włączają się sportowcy, artyści i lokalni działacze. Flagę można uszyć samodzielnie, kupić, przygotować z dziećmi z papieru. Dołącz do akcji #mojaflaga!




bottom of page