top of page

11 mln zł rządowych dopłat do węgla dla warszawiaków

Zima, wbrew profetycznym i nadzwyczaj czarnym scenariuszom, nie była okresem marznięcia ludzi w nieogrzanych domach i całkowitej zapaści gospodarczej. Udało się przetrwać a większość Polaków z nadejściem wiosny wiąże nadzieję na poprawę swej sytuacji materialnej. Stołeczny ratusz podsumował wypłacanie rządowych świadczeń dla warszawiaków.Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł na gospodarstwo domowe, w którym do ogrzewania używa się węgla, otrzymało w sumie 3 687 odbiorców. Łączna kwota wypłat to 11 061 000 zł.


Dodatek w wysokości 500 zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG wypłacono w sumie 124 gospodarstwom domowym na łączną kwotę 62 000 zł.


Wojewoda mazowiecki przekazał również miastu środki na wypłatę dodatku elektrycznego dla mniej zamożnych mieszkańców – proces ten ma trwać do końca marca.


Rządowe wsparcie w obliczu światowego kryzysu energetycznego, także dzięki sprawnej organizacji z udziałem miejskiej administracji, zapewniło bezpieczną i ciepłą zimę praktycznie dla wszystkich warszawiaków i w ogóle Polaków w całym naszym kraju.

Comments


bottom of page