top of page

13 maja – Piknik Eko-Błonie


13 maja (sobota) na rynku pod Ratuszem odbędzie się wiosenny piknik EKO- BŁONIE pod hasłem: "EKO na co dzień". To już XIV edycja tego wydarzenia.


Błonie to miasto położone w pobliżu Puszczy Kampinoskiej (oddalone ok. 20 km od Warszawy) i, de facto, dużo starsze od stolicy. Pierwsze ślady osadnictwa są datowane już na VIII w.


Na przestrzeni ostatnich stuleci wiele się tutaj wydarzyło – Błonie były w średniowieczu znane z tradycji piwowarstwa i szewstwa. W czasie II wojny światowej w Błoniu produkowano orzełki do czapek powstańców warszawskich. Na tym trenie znajdował się również radziecki obóz przejściowy oraz getto żydowskie.


Obecnie Błonie kojarzą się głównie z sektorem usługowym i produkcją. Słyną również z rekreacji – to tutaj można zwiedzić m.in. jeden z najsłynniejszych i największych na Mazowszu parków rozrywki – Park Bajka – zajmujący powierzchnię ok. 27 tys. mkw.


Piknik Eko-Błonie to doskonała okazja, aby lepiej poznać to miejsce i poczuć powiew Kampinosu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników rozmaite atrakcje. Dla najmłodszych – występy przedszkolaków, animacje, konkursy plastyczne czy występ sekcji wokalnej.


Będzie można również wziąć udział w warsztatach ekologicznych, zwiedzić stoiska edukacyjne, posmakować zdrowej żywności lub „smakołyków” od Kół Gospodyń Wiejskich.


Dodatkowo amatorzy ogrodnictwa będą mieli możliwość wymienić stare urządzenia na sadzonki.

Organizatorami eko-pikniku jest burmistrz Błonia oraz Centrum Kultury w Błoniu.


Więcej o wydarzeniu w linku poniżej:


Comments


bottom of page