top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

24. edycja Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego dla wybitnych Mazowszan

Każdy ma możliwość zgłosić do 14 lipca 2023r. kandydata do 24. edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Przyznawana od 1999r. nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest wyróżnieniem nadawanym artystom, aktywistom społecznym i osobom, które angażują się w działania służące rozwojowi i promocji Mazowsza. W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. ks. Jan Twardowski, Sława Przybylska, Maja Komorowska czy Jerzy Hoffman. Każdego roku spośród zgłoszonych kandydatur kapituła konkursowa wyłania 10 laureatów, którzy otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę.- Nagradzamy osoby, organizacje i instytucje, które swoją codzienną pracą wpływają na budowanie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców - stwierdził marszałek Adam Struzik, zachęcając do zaangażowania się w lokalny plebiscyt.

- Wśród nas są ludzie, którzy swoją działalnością oraz aktywnością robią coś niezwykle ważnego dla naszego regionu, a nagroda marszałka stwarza właśnie taką przestrzeń do docenienia, do przedstawienia również na szerszym forum tych osób – skomentowała natomiast Marta Milewska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Do konkursu można zgłaszać twórców indywidualnych, jak i stowarzyszenia społeczne czy kulturalne, np. orkiestry i zespoły. Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych oddzielnych dla osób fizycznych i dla podmiotów niebędących osobą fizyczną z dopiskiem: „Konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” do 14 lipca włącznie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 22 59 79 539/210 oraz pisząc na adres e-mail: nagroda@mazovia.pl.

bottom of page