top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

3 mld zł dla Warszawy

Rząd Mateusza Morawieckiego podczas wtorkowego posiedzenia 5 września 2023r. zadecydował o wsparciu Warszawy kwotą 3 mld zł. „Rada Ministrów chce zwiększyć możliwości rozwoju miasta stołecznego Warszawy i podnieść jakość życia jego mieszkańców. Chodzi m.in. o poprawę dostępności transportowej oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej oraz turystycznej stolicy. Na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 3 mld zł” – poinformowali rządzący w oficjalnym komunikacie. Uchwała zakłada, że powstanie specjalny program, który będzie wspierał finansowo rozwój Warszawy w latach 2023-2030.Środki mają zostać przeznaczone między innymi na budowę trzeciej linii metra, rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego, odnowienie stadionu Skry oraz na budowę fragmentu obwodnicy śródmiejskiej od Ronda Wiatraczna do Ronda Żaba.

"Tak spełniamy nasz wspólny sen o Warszawie" - napisał na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski, pełnomocnik partii w stolicy.

Natomiast wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński ocenił, że inwestycje wymienione w uchwale rządu są długo wyczekiwane przez mieszkańców, gdyż to lista spraw, których dotychczas prezydent Rafał Trzaskowski nie umiał załatwić.

- Po wielu agresywnych wypowiedziach prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który podważał wiarygodność rządu w tej kwestii przychodzi czas na powiedzenie sprawdzam i pokazanie, czy prezydent miasta jest w ogóle w stanie zrealizować projekty, na które rząd przeznacza 3 mld zł – skonkludował przedstawiciel rządu na Mazowszu.

bottom of page