top of page

Afera pedofilska na TargówkuPodczas konferencji prasowej w piątek 9 września wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zaapelował do warszawskiego ratusza o odwołanie dyrektor domu kultury, z którym współpracował Robert K.


Robert K. to animator kultury i twórca Wioski Archeologii Żywej, organizowanej we współpracy z władzami Warszawy. Współorganizował wiele wydarzeń kulturalnych w dzielnicy Targówek. W czerwcu bieżącego roku został zatrzymany przez policję a w czwartek 8 września 2022r. prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Wśród zarzutów są czyny o charakterze pedofilskim wobec trzech nieletnich dziewczynek, ponadto prokuratorzy badają wątek szokująco wysokich kwot przeznaczanych przez władze Warszawy na projekty związane z Robertem K. i fundacją „Gest” , której jest wiceprezesem.


Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety nadzór nad działalnością Roberta K. nie był wystarczający ze strony warszawskiego ratusza, który dodatkowo nie wykazuje pełnej woli współpracy z prokuraturą, by jak najszybciej i dogłębnie wyjaśnić zaistniałą sytuację.


コメント


bottom of page