top of page

Afera śmieciowa pogrąży Rafała Trzaskowskiego i PO?W poniedziałek nad ranem funkcjonariusze CBA zatrzymali sekretarza m.st. Warszawy Włodzimierza Karpińskiego (pełne nazwisko na prośbę zatrzymanego), byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL oraz prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w latach 2019-2021r.


Akcja CBA ma związek z tzw. aferą śmieciową w stolicy, w którą zamieszani są liczni politycy PO i urzędnicy związani w czteroleciu 2011-2015 z Ministerstwem Skarbu. Jednym z głośniejszych zatrzymań w sprawie było ujęcie kilka tygodni temu Rafała Baniaka, wiceministra skarbu w rządzie Donalda Tuska. Lider organizacji Pracodawcy RP Baniak podejrzewany jest o przyjęcie nawet 5 mln zł łapówki za korzystne rozstrzygnięcia kontraktów na wywóz i utylizację odpadów, opiewających na kwotę niemal 600 mln zł.


- Grupa wprowadzała do obrotu faktury VAT na fikcyjne usługi podmiotów gospodarczych zajmujących się wywozem i utylizacją nieczystości z terenu miasta stołecznego Warszawy. Fakturowanie fikcyjnych usług miało służyć uzyskaniu środków finansowych na łapówki dla byłych urzędników – tłumaczy w komunikacie CBA, dodając, że „sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania”.


- Na tym etapie mój klient wyraża zdziwienie stawianymi zarzutami i zaprzecza udziałowi w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z organizacją przetargu na utylizację śmieci w m.st. Warszawa — poinformował natomiast pełnomocnik Karpińskiego.


Czy to ostatnie zatrzymanie polityków PO i urzędników ratusza kierowanego przez Rafała Trzaskowskiego? Czas pokaże.

bottom of page