top of page

„Aktywnie z boccią”


Projekt „Aktywnie z boccią” w Piastowie realizuje Stowarzyszenie MOŻESZ - zadanie jest finansowane z budżetu Powiatu Pruszkowskiego.


Czym jest boccia? To sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule, zwanej "bocce". Od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku stała się stałą dyscypliną paraolimpijską.


Jak podaje portal – Miasto Piastów – zadanie jest skierowane do dwóch grup: członków grupy integracyjnej ze Świetlicy Środowiskowo - Integracyjnej "Dom Jana Pawła II" w Piastowie oraz podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin "Sprawni Razem" z Piastowa.


W ramach projektu grupy integracyjne w piastowskiej Świetlicy, a potem także w pruszkowskim WTZ i ŚDS, będą miały okazję regularnie ćwiczyć boccię, a finalnie - wziąć udział w październikowym turnieju pomiędzy tymi ośrodkami.


Warto dodać, że boccia jest najbardziej spopularyzowaną w Polsce dziedziną paraolimpijską – jest sportem skierowanym do osób z zaburzeniami Centralnego Układu Nerwowego i, mimo, że uchodzi za trudną dyscyplinę w ostatnich latach bardzo zyskuje na popularności.


bottom of page