top of page

Autobus elektryczny dla uczniów w gm. Sadowne

16 kwietnia 2023r. władze gm. Sadowne w powiecie węgrowskim podpisali umowę na zakup autobusu elektrycznego dostosowanego do przewozu dzieci. Pojazd będzie dowoził uczniów do lokalnej szkoły od początku roku szkolnego 2023/2024.
- Z tego co nam dostawca powiedział to będzie jeden z lepszych autobusów w kraju. Z tego tytułu, że przede wszystkim dla nas najważniejszy jest zasięg tego autobusu na tych bateriach elektrycznych. To będzie minimum 350 km a taka realna to jest 400, nawet 450 km oczywiście w zależności od stylu jazdy. Codziennie nasz auto przyjeżdża około 200 kilometrów – opowiedział w rozmowie z Radiem dla Ciebie wójt gm. Sadowne wójt Waldemar Cyran.


Nowoczesny autobus, który pomieści do 50 osób, będzie dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Razem z nim zakupiona i zamontowana będzie ogólnodostępna stacja do ładowania aut elektrycznych. Całość inwestycji będzie kosztowała niespełna 3 mln zł.


Projekt został niemal w całości sfinansowany z rządowego programu Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, który trafia do Polski lokalnej, pozwalając na rekordowe inwestycje, służące lokalnym społecznościom w każdej gminie. Łącznie, do końca 2022r., polskie samorządy otrzymały z rządowego programu Polski Ład blisko 64 miliardy zł bezzwrotnego wsparcia.

bottom of page