top of page

Bank PKO BP rusza z kontem mieszkaniowym


Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda poinformował podczas konferencji prasowej, że bank PKO BP uruchomi specjalne konto mieszkaniowe w ramach programu "Pierwsze Mieszkanie".


O kupnie własnego mieszkania marzy wielu – jednak ceny mieszkań i kredytów hipotecznych to dla znacznej części Polaków wciąż nieosiągalna półka.


Inicjatywa „pierwsze mieszkanie” to jeden z najbardziej sztandarowych punktów programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Po uruchomieniu „kredytu 2%” od 1 lipca, Polacy zaczęli masowo składać wnioski o kredyty. Na tych, którzy na kredyt się nie zdecydowali, a chcieliby w przyszłości zakupić lokum czeka jeszcze jedna ciekawa opcja, zbliżona do dawnych książeczek mieszkaniowych.


Kto może otworzyć konto mieszkaniowe? Według informacji dostępnych na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii - może otworzyć je każdy, kto nie ma i nie miał mieszkania, domu jednorodzinnego lub spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. W programie może także wziąć udział osoba, która w jednym posiadanym lokalu mieszka z co najmniej dwójką własnych lub przysposobionych dzieci.


Konto mieszkaniowe dotychczas uruchomił już Alior Bank, a niedawno do oferty dołączyło również PKO BP. Należy pamiętać, że to rozwiązanie na okres od 3 do 10 lat – jednym z warunków korzystania z tej opcji jest wymóg regularnych, comiesięcznych wpłat – minimum 500 zł i maksymalnie 2000 zł. Zebrane na koncie środki zostaną zwolnione z "podatku Belki", a ci, którzy faktycznie przeznaczą pieniądze na zakup mieszkania lub domu będą otrzymywać premię mieszkaniową z budżetu państwa.

bottom of page