top of page

Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta!

We wtorek 17 stycznia 2023r. radni Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej zaapelowali do władz miasta o nadzwyczajną sesję Rady Miasta Warszawy. W złożonym wnioski samorządowcy stołecznej opozycji domagali się poważnej dyskusji o polityce transportowej prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, że w Warszawie są wprowadzone ostatnio bardzo istotne zmiany, jeśli chodzi o politykę transportową. Tych elementów jest kilka. Jest to zwężanie ulic, likwidacja miejsc parkingowych, również poza centrum lub strefa Tempo 30 – wskazywał lider klubu PiS Dariusz Figura.

Budzące społeczne emocje i skupiające uwagę mieszkańców decyzje ostatnich miesięcy to choćby zwężenie Puławskiej (przez przeznaczenie jednego pasa na buspas), plany zwężenia Marszałkowskiej, plany wprowadzenia strefy ograniczenia prędkości Tempo30, rozkopane ulice na budowie tramwaju na Wilanów, wprowadzanie nowych stref płatnego parkowania, np. na Pradze Północ (plany sięgają także Śródmieścia).

Na wniosek radnych PiS odpowiedział na konferencji prasowej w środę 18 stycznia 2023 prezydent Warszawy, przychylając się do apelu opozycyjnego klubu.

- Jeżeli opozycja w radzie miasta chce na ten temat rozmawiać i chce takiej sesji, to taka sesja w piątek zostanie zorganizowana – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Jednocześnie włodarz Warszawy bronił twardo podejmowanych decyzji, przekonując iż czynią one z Warszawy miasto nowoczesne, prawdziwie europejskie i przyjazne dla wszystkich.

Rafał Trzaskowski powoływał się na rzekomo szerokie konsultacje społeczne, nie podał jednak liczby warszawiaków, którzy w nich uczestniczyli i rozkładu ich opinii.

Podkreślił też, że "nikomu nie zależy na tym, żeby zwężać ulice", ale żeby doprowadzić do tego, by "każda ulica w Warszawie była używana w sposób jak najbardziej racjonalny”.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy w piątek 20 stycznia 2023r. możemy spodziewać się gorących emocji i starcia o wizję rozwoju Warszawy i stosunku władz miasta do setek tysięcy kierowców, płacących podatki w stolicy i domagających się poszanowania ich komfortu funkcjonowania w mieście.

Comments


bottom of page