top of page

Bezpłatne konsultacje dla diabetyków w Wołominie


Szpital w Wołominie zaprasza mieszkańców powiatu wołomińskiego na konsultacje dietetyczne dla diabetyków.


Kim jest diabetyk? To osoba chora na cukrzycę. O cukrzycy w ostatnim czasie dowiadujemy się coraz więcej - szacuje się, że w Polsce na to schorzenie cierpi ok. 3 mln ludzi, z czego mniej więcej 2 miliony pacjentów jest leczonych.


Zasadniczo wyróżniamy dwa typy cukrzycy:


- Cukrzyca typu 1 - występująca znacznie rzadziej, ale trudniejsza w leczeniu - w przeciwieństwie do objawów cukrzycy typu 2 - towarzyszy jej zwykle utrata wagi. Ten typ schorzenia jeszcze kilkadziesiąt lat temu był śmiertelny.


- Cukrzyca typu 2 - występuje u około 90 procent pacjentów chorych na cukrzycę - w wielu przypadkach jest wynikiem otyłości.


Przy obu schorzeniach, oprócz ewentualnej terapii insulinowej, stosuje się również dietę polegającą na spożywaniu potraw o niskim indeksie glikemicznym.


W ramach funkcjonującego w szpitalu w Wołominie Stowarzyszenia dla Diabetyków zostały zorganizowane cotygodniowe konsultacje dla pacjentów cukrzycowych. Ich celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz edukacji żywieniowej. Adresatami są zarówno dorośli, jak i dzieci.


Konsultacje poprowadzi Poradnia Dobry Dietetyk – Patryk Lipowski – będą się odbywać w każdy wtorek w godzinach 9-12 (gabinet numer 142).


Konsultacje są bezpłatne dla wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego.

bottom of page