top of page

Boom na „Pierwsze Mieszkanie”


Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że około 32 tys. osób złożyło wnioski w ramach programu „Pierwsze Mieszkanie”.


Według informacji upublicznionych przez szefa MRiT do tej pory podpisano 2 tys. 709 umów na prawie 1 mld złotych. Założono również 1 tys. 331 Kont Mieszkaniowych. Jest to fenomenalny wynik.


Kto może starać się o bezpieczny kredyt 2%? Kredyt może uzyskać osoba do 45. roku życia, która nie ma i nie miała mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić musi przynajmniej jedno z nich.


Obecnie opcję bezpiecznego kredytu 2 procent oferuje dziewięć banków - Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem, oraz VeloBank. Cztery są zainteresowane dołączeniem do programu.


O "popycie" na kredyty oraz konta mieszkaniowe w ramach inicjatywy "Pierwsze Mieszkanie" pisaliśmy szerzej w materiale poniżej:


Comments


bottom of page