top of page

Bródno wreszcie się doczekało


Pierwotny termin – druga połowa 2021r. Kolejny – sierpień 2022r. Nareszcie jednak nowe stacje II linii metra, obejmujące teren Bródna, zostały uroczyście oddane do użytku. Nowy odcinek drugiej nitki metra, który został otwarty w środę 28 września 2022r. obejmuje stacje: Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno – przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej.


"Mieszkańcy Bródna będą mogli dojeżdżać metrem do centrum w 20 minut, tak jak ja z Kabat" – powiedział na konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Jednocześnie warto przypomnieć, że trwają wstępne prace przedprojektowe nad obiecaną przez włodarza stolicy III linią metra, która miałaby funkcjonować na obszarze lewobrzeżnej Warszawy. Wstępnie założono, iż III linia metra zostanie poprowadzona od stacji Stadion Narodowy. W pierwszym etapie powstanie sześć stacji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka Jeziorańskiego i Gocław oraz odgałęzienie prowadzące do stacji techniczno-postojowej na Koziej Górce. Szacowany termin ukończenia tego kroku inwestycyjnego to końcówka dekady (około 2029r.).

bottom of page