top of page

Budownictwo społeczne na Wawrze

Przy ulicy Derkaczy na Wawrze w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie budynek wielorodzinny, w którym będzie 66 mieszkań. Inwestycja będzie zrealizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkania mają być lokalami czynszowymi na wynajem, zatem wpisują się w realizowaną tak przez rząd (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe), jak i samorządy (TBSy) politykę budownictwa społecznego.- Wyłoniliśmy wykonawcę ekoinwestycji mieszkaniowej w warszawskim Wawrze. W ciągu najbliższych dwóch lat przy ul. Derkaczy za ponad 28 mln zł powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym – poinformowała wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.


Zastępczyni Rafała Trzaskowskiego zaznaczyła, że w budynku TBS Warszawa Południe zastosowane zostaną odnawialne źródła energii. Ciepłą wodę zapewnią pompy gruntowe oraz powietrzne. Natomiast prąd w częściach wspólnych będzie pochodzić z instalacji fotowoltaicznej.


Własne plany związane z budową mieszkań komunalnych przedstawił pod koniec ubiegłego roku stołeczny ratusz. Nowe lokale powstaną w kilku warszawskich dzielnicach, między innymi w Rembertowie, Białołęce i Włochach. Z kolei w Śródmieściu przebudowywany jest czteropiętrowy budynek. Liczba mieszkań przygotowywanych i budowanych w inwestycjach TBS i komunalnych to łącznie 2 195 lokali, w tym 1 446 w ramach TBS i 749 w budownictwie komunalnym.

bottom of page