top of page

Centra opiekuńczo-mieszkalne na MazowszuMiejsca na mapie Mazowsza. Ich głównym celem jest stworzenie miejsca dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie znajdą dzienną lub całodobową opiekę. Dlatego środki na wsparcie takich ośrodków muszą stanowić priorytet rządu. Łącznie w woj. Mazowieckich funkcjonuje 7 takich centrów, zaś w planach jest potrojenie tej liczby do 2025r.


W piątek 17 lutego 2023r. w ramach wojewódzkiego programu przekazano ponad 9,6 mln zł na utrzymanie 3 obecnych i budowę kolejnych 2 placówek.


W ramach dofinansowania centra opiekuńczo-mieszkalne powstaną w Przasnyszu oraz w gminie Skórzec, a dofinansowane zostaną istniejące już w Mławie, Lipsku i Zarębach Kościelnych.


- Dzięki dofinansowaniu, wybudujemy centrum dla 20 osób – skomentował dla Radia RDC burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski - Będzie można rzeczywiście spożytkować tam swój czas, a dla ich opiekunów to też będzie czas, gdzie będzie można coś chociażby załatwić na mieście. Planujemy tę inwestycję zakończyć do 31 sierpnia 2025 roku. Mamy co robić, trzy lata. Dzisiaj udało nam się pozyskać 3,2 mln zł od województwa mazowieckiego - tłumaczył.

Comments


bottom of page