top of page

Co się stało z nagraniami ws. afery pedofilskiej na Targówku?

Reprezentujące Prawo i Sprawiedliwość radne Marta Borczyńska i Alicja Żebrowska zorganizowały w piątek 21 października konferencję, na której poinformowały o trudnościach, jakie mają z uzyskaniem nagrań z posiedzeń zespołu kontrolnego, który ma sprawdzić, w jaki sposób wydawane były pieniądze podatników w sprawie dotyczącej m.in. Wioski Żywej Archeologii prowadzonej przez Roberta K., który został zatrzymany w związku z aferą pedofilską na Targówku.

Radna Marta Borczyńska ogłosiła wstrząsające informacje:


- Otrzymałam ustną informację, że została sporządzona notatka służbowa, informująca o tym, że urzędnik ratusza zniszczył nagrania z posiedzeń zespołu kontrolnego powołanego m.in. ws. afery pedofilskiej na Targówku.


- Nie wiem czego boi się Platforma Obywatelska w dzielnicy Targówek. Mam poważne podejrzenia czy te nagrania w tej chwili istnieją, czy nie nastąpiła próba zniszczenia tych nagrań. Bo to zbyt długo trwa i za każdym razem nam się mówi, że tych nagrań otrzymać nie możemy – stwierdziła natomiast radna Alicja Żebrowska.


Na te zarzuty odpowiedział zastępca burmistrza Targówka Jędrzej Kunowski, który zapewnił, że według jego wiedzy takie nagrania wciąż istnieją i znajdują się w wydziale obsługi Rady Dzielnicy.


- Nie utajniamy dokumentów. Wszystkie dokumenty, o które proszą radne zostaną im udostępnione – dodał zastępca włodarza dzielnicy.


Już kilka godzin później radna Marta Borczyńska przekazała najświeższe wiadomości w bulwersującej sprawie. Prawdopodobnie nagrania zostały zniszczone przez p.o. naczelnika wydziału obsługi Rady Dzielnicy, którego bezpośrednim przełożonym jest zastępca burmistrza dzielnicy Targówek Krzysztof Miszewski (szef PO na Targówku).


- Podobno informatycy pracują nad ich odzyskaniem. Nie wiadomo jednak, czy im się to uda – przekazała radna PiS, która zamierza drążyć temat i patrzeć władzom dzielnicy na ręce.


Przypomnijmy, Robert K. – oskarżony o pedofilię, otrzymał łącznie 400 tysięcy złotych ze środków publicznych na działalność w zakresie promowania kultury, m.in. poprzez organizację Wioski Żywej Archeologii. Sporą część pieniędzy i przedsięwzięć nadzorowały władze Targówka z Platformy Obywatelskiej. Robert K. nie ukrywał również swej prywatnej zażyłości z niektórymi politykami partii Rafała Trzaskowskiego.

Opozycyjne radne mają nadzieję, że zgodnie z deklaracją rzecznika dzielnicy Targówek Rafała Lasoty wszystkie dokumenty i nagrania zostaną im przekazane do wglądu.

Commentaires


bottom of page