top of page

Czas na przyspieszenie przebudowy Obozowej

Zaktualizowano: 28 wrz 2022


Projekt przebudowy ulicy Obozowej powstał już w 2011r., lecz od tego czasu nie może doczekać się realizacji. Obozowa to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie pasażerowie dostają się do tramwaju z poziomu jezdni.


Radni PiS zwrócili się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z apelem o przyspieszenie przebudowy ulicy Obozowej na Woli - poinformowała rzeczniczka warszawskiego PiS radna Marta Borczyńska.


- Gdybym to ja miał wybierać, czy przeznaczymy pieniądze warszawiaków na dwie niepotrzebne inwestycje, tj. sterta palet Trzaskowskiego, czy kładka za 120 mln, to zdecydowanie wolałbym przeznaczyć te środki na przebudowę i zwiększenie bezpieczeństwa ulicy Obozowej. Niedługo rozpocznie się 18. rok rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie. 18 lat to wiek dojrzałości. My oczekujemy dojrzałych decyzji - powiedział radny Woli Karol Jankowski (klub PiS).


Odpowiedzialne za remont arterii podmioty (Tramwaje Warszawskie, Zarząd Dróg Miejskich oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji) przekonują, iż remont rozpocznie się od wymiany torów tramwajowych, zaś cała przebudowa zostanie ukończona nie wcześniej niż w 2029r.

bottom of page