top of page

Czy obejrzymy w tym roku jeszcze mecze Ligi Europy w Warszawie?


We czwartek powróciły rozgrywki w ramach rozgrywek. Swoje mecze rozgrywała m. in FC Barcelona, Manchester United, czy Lech Poznań. Spotkanie odbywało się jednak również w Warszawie.


Mecz na stadionie przy Łazienkowskiej rozegrał Szachtar Donieck, który zmierzył się z francuskim Stade Rennais. Stawką jest awans do 1/8 finału Ligi Europy. Przy ponad 15 tys. Widowni to zespół z Ukrainy pokonał rywala 2:1 i jest bliżej kolejnej fazy rozgrywek. Wszystko wyjaśni się już w najbliższy czwartek, kiedy od 21:00 oba zespoły zmierzą się ze sobą w rewanżu.


Kto ma większe szanse na awans? Na papierze bardziej wartościowy zespół ma francuska ekipa, którą Transfermarkt wycenia na prawie 320 mln euro. Dla porównania zespół z Doniecka wyceniany jest na około 80 mln euro. Co więcej, drużyna z Roazhon Park bardzo dobrze spisuje się w lidze (obecnie 5 miejsce) i realnie walczy o grę w europejskich pucharach również w przyszłym sezonie. Ekipa z Doniecka z kolei również dobrze radzi sobie na krajowym podwórku (aktualnie 2 miejsce) i realnie walczy o obronienie mistrzostwa swojego kraju. W rewanżu, na jej korzyść działać będzie przede wszystkim zwycięski wynik z pierwszego meczu. Możemy być przygotowani na wiele emocji i zaciętą grę pomiędzy obiema drużynami.


Zwycięstwo ukraińskiego zespołu spowoduje oczywiście, że Liga Europy znów zagości w Warszawie przy Łazienkowskiej. Losowanie par 1/8 odbędzie się 24 lutego 2023 roku. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 9 marca, a rewanże 16 marca 2023 r.

bottom of page