top of page

Debiut nowej linii SKM zakończony klapą

W poniedziałek 13 marca 2023r. z wielką pompą planowano uruchomić nową linię SKM. Na debiucie nowej trasy Szybkiej Kolei Miejskiej pojawili się, m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, prezes SKM Alan Beroud czy dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska.

Po krótkiej konferencji prasowej zgromadzeni goście wsiedli do pociągu, zamierzając pokonać trasę z Piaseczna do stacji Warszawa Główna. Niestety nie dojechali. W alei Żwirku i Wigury wsiedli do autobusu i w ten sposób dotarli do celu. Co było przyczyną przymusowej zmiany środka lokomocji?


Około 7.45 na wysokości stacji Warszawa Zachodnia pociąg wjechał na niewłaściwy tor. Nie wiadomo co było przyczyną pomyłki.


- Nie było zagrożenia dla zdrowia i życia pasażerów i innych pociągów. Po 15 minutach pociąg ruszył w dalszą drogę – poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

- Cały czas staramy się rozwijać sieć połączeń na obszarze metropolii warszawskiej, która powinna działać jako jeden, wspólny organizm, między innymi właśnie pod względem komunikacyjnym – kilkanaście minut wcześniej zachwalał nowe połączenie włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski.


Pech, który dosięgnął dziś Szybkiej Kolei Miejskiej nie skończył się na porannej klapie. Opóźnienia powtórzyły się po południu. Około godziny 13 Szybka Kolej Miejska przekazała, że "na stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników". "W związku z tym, pociągi SKM linii S3, S4 i S40 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 60 minut" – podano w komunikacie.Należy mieć nadzieję, że po pierwszych, przejściowych trudnościach, przyszłość miejskiej komunikacji szynowej rysuje się w jasnych barwach. Linia S4, która połączyła Piaseczno z Warszawą, Legionowem i Wieliszewem przez stację Warszawa Gdańska, zadebiutowała w minioną niedzielę. W dni powszednie z Piaseczna do Wieliszewa będzie kursowało 19, a z Wieliszewa do Piaseczna - 18 pociągów. Mieszkańcy Piaseczna i okolic od poniedziałku do piątku będą mieć również do dyspozycji (od 13 marca) pociągi linii S40, które skierują się do stacji Warszawa Główna.

Comments


bottom of page