top of page

Dni Białołęki16-18 czerwca to imprezowe święto Białołęki. W tym roku organizatorzy przewidzieli aż dni świętowania.


Nazwa "Białołęka" wywodzi się od określenia topograficznego „biała łąka”, czyli mokradło lub podmokła łąka i pierwszy raz została udokumentowana historycznie w XV wieku. Białołęka została oficjalnie przyłączona do Warszawy w 1951 roku.


Święto Białołęki to coroczna tradycja, a w tym roku odbędzie się z wyjątkowym, imprezowym rozmachem. Adresatami są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale również pozostali mieszkańcy, którzy chcą się pobawić.


W programie dwa dni koncertów w Parku Picassa. Wystąpią reprezentanci różnych stylów: Kuba Badach, Wilki, Bryska czy Grubson.


Organizatorzy postawili również na aktywności plenerowe. Zajęcia poprowadzą trenerzy z Centrum Sportowego, a w programie również pokaz zajęć Tabata z Mistrzem Świata Mariuszem Lewandowskim. Nie zabraknie bębniarzy i brazylijskich rytmów, a dla najmłodszych gratka: malowanie buzi, balony w kształcie zwierzątek i dmuchane zjeżdżalnie.


Zwieńczeniem "Dni Białołęki" będzie piknik rodzinny w Parku Henrykowskim, który zapowiada się rozrywkowo, muzycznie i cyrkowo - na scenie wystąpi Sydney Polak, a dzieci poeksperymentują z Szalonym Naukowcem, wezmą udział w warsztatach modelarskich i obejrzą specjalnie przygotowany spektakl.


Wstęp wolny.

bottom of page