top of page

Dni Ursynowa


W tym roku dni Ursynowa uświetnią występy jedenastu zespołów. To więcej niż w poprzednich latach. Koncerty będą się odbywać przez dwa dni - 16-17 czerwca (weekend). W programie m.in. Roxi Węgiel.


Podobnie jak kilka innych dzielnic Warszawy – Ursynów historycznie stanowił coś w rodzaju terenów wiejskich, które zostały włączone do miasta dopiero w 1951 roku. Dawniej (przed II wojną światową) na tym terenie znajdowało się około 400 domów, a liczba mieszkańców wahała się w granicach 3 tysięcy. Rozbudowa na wielką skalę rozpoczęła się w latach 60-tych.


Co roku dzielnica święci swój jubileusz – Dni Ursynowa to tradycyjne połączenie wydarzeń muzycznych, odbywających się przeważnie pod Kopą Cwila (Park im. Romana Kozłowskiego k. Metra Ursynów) i pikniku rodzinnego.


W tym roku nie będzie inaczej – gwiazdami tegorocznej „estrady” będzie kilka zespołów, m.in. T.Love czy Kaliber 44. W sobotę odbędzie się rodzinny piknik, podczas którego zostanie udostępniona również strefa rekreacyjna dla dzieci.


W piątek 16 czerwca można spodziewać się występów następujących zespołów: T.Love, Ira, Dixon37 wraz z Polską Wersją i Mor W.A. oraz Criminal Tango. Natomiast w sobotę, 17 czerwca odbędą się koncerty: Kaliber 44, Nocny Kochanek, Muchy, Kobranocki i Roksany Węgiel.


Szczegóły będzie można śledzić na stronie: ursynow.um.warszawa.pl

bottom of page