top of page

Dokąd nad wodę z dzieckiem?


Upały nie odpuszczają, a Polacy gorączkowo poszukują miejsc do wypoczynku, gdzie znajdą odrobinę „wody i ochłody”. Gdzie w województwie mazowieckim znajdują się fajne punkty rekreacyjne, przyjazne dzieciom?


Podróżowanie może stanowić przyjemność i przygodę – natomiast podróże z maluchami bywają także (nie ma co ukrywać) sporym wysiłkiem. Zwłaszcza, gdy akurat trafi w porę drzemki, obiadu etc. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscu docelowym nie tylko dziecko, ale również rodzic czuł się swobodnie i był w stanie wypocząć.


Biorąc pod uwagę szereg czynników – upały, tegoroczną plagę os, gastronomię, tłumy oraz wielkość ośrodka, tym razem postanowiliśmy sprawdzić przyhotelowe, zadaszone obiekty wodne. Trafiło na Aqua Park przy Hotelu Warszawianka w Serocku.


Oddalony o ok. 30-40 min jazdy od centrum stolicy hotel oferuje wiele możliwości – plac zabaw, centrum kreatywnej zabawy etc. My skupiliśmy się tylko na Aqua Parku.


Plusy? Widać od razu po wejściu – w przeciwieństwie podobnych, ogólnodostępnych placówek, hotel stara się raczej dbać o to, aby nie było tłumów. Dzięki temu komfort przebywania jest większy i nie ma się poczucia „nabicia po brzegi”.


Po drugie – aranżacja przypomina tropiki, co sprawia, że jest klimat i przyjemnie się przebywa. Wybór basenów w przedziale od wyspy dla maluszków po jacuzzi i basenów sportowych. Dodatkowo Aqua Park Hotelu Warszawianka prowadzi zajęcia z nauki pływania – lekcje indywidualne, a także zajęcia aqua zumby.


Minusy? Ceny i niehonorowanie karty dużej rodziny.


Poza tym czas nalicza się już od momentu przebywania w szatni, co może działać bardzo na niekorzyść w przypadku rodzin z małymi dziećmi, których przebieranie może nieraz zajmować sporo czasu. Niestety, obecnie jest to praktyka stosowana przez większość tego typu obiektów.


Ogólnie – atrakcja zdecydowanie na plus – zwłaszcza przy obecnych temperaturach, które sprawiają, że przebywanie na otwartej przestrzeni może być ryzykowne. Punkty gastronomiczne znajdują się w obrębie hotelu, więc nie trzeba daleko szukać. Na pewno warto spróbować.


bottom of page