top of page

Dokąd najczęściej latają pasażerowie Modlina?

Dziś popołudniu Lotnisko Warszawa Modlin na Facebooku poinformowała o obrotach w styczniu. Uwaga! „Kontynuujemy trend wzrostowy w przewozach pasażerskich”.

Jak informuje Lotnisko „W styczniu br. z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 220 076 pasażerów i obsłużono na nim 1 471 operacji lotniczych. Oznacza to 100,2% liczby operacji w porównaniu do stycznia 2020 roku oraz 113% w porównaniu do stycznia roku 2022, natomiast porównując pod względem liczby pasażerów pierwszy miesiąc z poprzednich lat do tegorocznego stycznia widzimy, odpowiednio, 100,9% wartości dla 2020 roku i aż 158,8% dla roku 2022.”

Jakie kierunki najczęściej wybierali pasażerowie w minionym miesiącu?

Najczęściej pasażerowie wybierali Londyn, a w następnej kolejności Mediolan, Dublin, Rzym, Wiedeń, Paryż, Brukselę, Sztokholm, Barcelonę i Oslo.

Ponadto, ciekawostką jest informacja, że „Dwa styczniowe dni, wtorek 17.01 i środa 18.01, stały pod znakiem lądowań męskich drużyn piłki ręcznej – reprezentacji narodowych Korei Południowej, Urugwaju, Tunezji i Maroka. Na piłkarzy czekały autokary i droga z Lotniska Warszawa/Modlin do Płocka. Tam w hali widowiskowo-sportowej rozegrano mecze o Puchar Prezydenta, w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbywających się w Polsce i Szwecji.”

Skomentował to Pan Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu - „W ostatnim czasie widzimy mocno ożywione działania najemców i innych podmiotów biorących udział w poszerzaniu oferty naszego lotniska i potwierdzających jego atrakcyjność. To ma przełożenie na wciąż rosnące zainteresowanie współpracą z nami nie tylko w dziedzinie transportu powietrznego, ale także usług świadczonych na naszym terenie czy reklamy”.

Źródło: Fanpage Lotniska Warszawa Modlin

Comentários


bottom of page