top of page

Drewniane piórniki w Muzeum Józefa Piłsudskiego


„Wyprawka spod linijki. Tworzymy drewniane piórniki" to warsztaty rodzinne, których koncepcja opiera się nie tylko na DIY (Do-It-Yourself) - ale to także historyczna podróż w realia generacji marszałka Piłsudskiego.


Przesyt konsumpcjonizmem i „zalew” przedmiotów doprowadził do tego, że decoupage, rękodzieło oraz wszelkie prace konstrukcyjne znowu zyskują na znaczeniu. Kupić można wszystko – ale zupełnie inaczej „smakuje” radość, gdy dany przedmiot wykonamy sami.


Tak, jak to robiono dawniej.


3 września (niedziela) o godzinie 12:00 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje 2,5-godzinne, rodzinne warsztaty tworzenia drewnianych piórników, które odbędą się w Sali Gdynia. Adresatami są dzieci w wieku 6-12 lat.


Warsztaty będą podzielone na dwie części – pierwsza będzie stanowiła swoistą opowieść muzealną, z której będzie można się dowiedzieć, jak wyglądała szkoła, do której uczęszczał "Ziuk" i jakimi przyborami posługiwali się uczniowie. Uczestnicy poznają realia ówczesnego wileńskiego gimnazjum i zobaczą, w jakie przedmioty były wyposażone teczki szkolne.


Druga część to praca stolarska, podczas której będzie można (na przykład) samemu skonstruować piórnik na wzór eksponatów muzealnych.


Zajęcia poprowadzi Julia Janowska - pracownica Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Comments


bottom of page