top of page

Dyskusje o wyzwaniach stojących przed Radomiem


Młodzi radomianie będą mogli wyrazić swoje oczekiwania wobec własnego miasta podczas cyklu spotkań organizowanego przez lokalny oddział Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.


Kto będzie mile widziany na spotkaniach? Wyjaśnił to pełnomocnik młodzieżówki partii rządzącej Łukasz Mierzejewski: „Tych wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc w pisaniu tego programu, mają innowacyjne pomysły, rozwiązania albo pewne bolączki związane z życiem na terenie zmieni radomskiej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i uczestnictwa w poniedziałkowych spotkaniach. Program będzie dedykowany dla ludzi młodych i przez młodych napisany”.


Wśród najważniejszych problemów, z którymi mierzy się drugie co do wielkości miasto Mazowsza, młodzi wskazują najczęściej trudną sytuację demograficzną oraz sektorowe wyzwania na rynku pracy. Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021r. Radom liczy około 201 tysięcy mieszkańców (o prawie 20 tysięcy mniej niż dekadę wcześniej), z czego 25% to osoby w wieku emerytalnym. Bezrobocie w mieście oscyluje poniżej 10% (w czerwcu 2022r. 9,5%), tym samym osiągając najniższe poziomy od trzech dekad.


Pierwsze spotkanie organizowane przez Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się w poniedziałek, 3 października o godz. 17 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Grzecznarowskiego

Коментарі


bottom of page