top of page

Dzień Szkocki w Jadowie


1 lipca to Dzień Szkocki w Jadowie – z tej okazji uczestnicy będą mieli okazję spróbować i zasmakować wszystkiego, co wpisuje się w kanon kultury Szkocji.


Jak czytamy na stronie organizatora imprezy, którym jest Jadowskie Stowarzyszenie Historyczne – Dzień Szkocki jest radosną imprezą plenerową poświęconą upamiętnieniu dziedzictwa szkockich osadników przebywających na terenie Gminy Jadów w XIX wieku.


Radości na pewno nie zabraknie, bo w programie przewidziano między innymi degustację whisky czy naukę gry na dudach.


Poprzednie edycje wydarzenia były szeroko relacjonowane przez media – odbiły się echem również w "The Times". Nic dziwnego – inicjatywa jest bardzo oryginalna i przepełniona muzyką szkockich bagpipes.


Dzień Szkocki rozpocznie się o godzinie 12:00 na Cmentarzu Szkockich Osadników w Jadowie. Po upamiętnieniu będzie coraz weselej – o 12:45 odbędzie się mecz otwarcia, a potem nastąpi uroczysta parada ulicami miasta. Na końcu na uczestników czeka czysto szkocka rozrywka: koncerty, tradycyjna szkocka muzyka, potrawy, nauka gry na dudach, degustacja whisky (a przy tym – panele dyskusyjne), dmuchańce itd.


Partnerami wydarzenia są Koleje Mazowieckie – KM, Oddział Warszawski PTTK, Loża Dżentelmenów oraz Idziemy na Whisky. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła British Embassy Warsaw.

bottom of page