top of page

Egzamin na kartę rowerową


10 października wszyscy chętni będą mogli podejść do egzaminu na kartę rowerową. Test odbędzie się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie.


Nie ulega wątpliwości, że rower staje się "towarem" coraz bardziej pożądanym na polskich drogach. Statystycznie w Polsce, zwłaszcza od okresu pandemii, znacznie wzrosła liczba osób wybierających ten środek transportu. Powodów jest wiele: ekonomiczne, eko-zdrowotne etc. Jednak, aby poruszać się rowerem nie wystarczy sama technika - obowiązuje również podstawowa znajomość przepisów ruchu drogowego.


Z reguły egzaminy na kartę rowerową dla uczniów odbywają się na terenie szkoły. Jednak w przypadku niezaliczenia testu, bądź niemożności podejścia do egzaminu w wyznaczonym terminie, istnieje jeszcze opcja przystąpienia na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej.


Aby móc przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba spełnić kilka warunków: przede wszystkim mieć ukończone 10 lat i... potrafić poruszać się swobodnie rowerem. Należy się także uprzednio zarejestrować.


Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00. Numery telefonów: 22 598 60 31, 22 598 60 32, 723 986 198 lub 723 986 086. Egzamin odbywa się bezpłatnie.


Comments


bottom of page