top of page

Festiwal Teatralny Wolność


Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w 2. edycji ogólnopolskiego festiwalu najlepszych spektakli tworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Motywem przewodnim jest walka o wolność.


1.edycja Festiwalu Teatralnego Wolność cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Nic dziwnego - konkurs pozwala "rozwinąć skrzydła" tym najbardziej kreatywnym, młodym adeptom teatru.


Kto może wziąć udział w inicjatywie? Według regulaminu udostępnego na stronie przez MPW, do konkursu mogą przystąpić zespoły teatralne, składające się z uczniów szkół ponadpodstawowych, działające przy szkołach, placówkach kulturalnych lub innych organizacjach prowadzących tego typu działalność.


Co należy zrobić, aby przystąpić? Do 15 marca 2024 roku należy nagrać spektakl i wysłać go do Muzeum. Najlepsze przedstawienia zostaną wystawione 23, 24 i 25 kwietnia 2024 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe dla twórców przedstawienia.


bottom of page